#1 2011-05-10 17:24:14

 swirek1996

Administrator

Skąd: 42-700
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 9
Punktów :   -2 
WWW

Magia Klocków - Minecraft

Mam nadzieję, że nie przesadzę, nazywając Minecrafta fenomenem, i to takim, że mało jest osób, które by o nim nie słyszały. Na pewno trafił on niedawno na pierwsze strony serwisów informacyjnych poświęconych grom, za sprawą góry pieniędzy, której dorobił się jego twórca, ukrywający się pod pseudonimem „Notch”, i która doprowadziła do tymczasowego zablokowania jego konta PayPal (bo z punktu widzenia administracji tejże usługi taki zysk w tak krótkim czasie wyglądał na przekręt). Cóż, zróbmy sobie małe śledztwo i zobaczmy – co skłoniło wszystkich tych ludzi do oddania swoich pieniędzy szanownemu autorowi i dlaczego Minecraft.

Po prostu buduj! Takimi słowy można podsumować Minecrafta w wydaniu Classic.

Magia klocków

Sam o Minecrafcie dowiedziałem się z komiksu Penny Arcade (do obejrzenia tutaj). Zrozumiałem wtedy, że jak zawsze staram się być na bieżąco z wydarzeniami ze świata elektronicznej rozrywki, tak teraz wyraźnie omija mnie coś wielkiego. Po krótkim rozpoznaniu problemu wyszło na jaw, że najogólniej rzecz ujmując, Minecraft jest grą, która opiera się na budowaniu z klocków. Czyli pomysł stary jak LEGO.

Prawa rządzące grą są proste – mamy wygenerowany losowo, oparty na wokselach świat, składający się z bloków wielkości jednego metra sześciennego. Taki właśnie blok jest najmniejszą składową klockowego uniwersum – analogicznie do atomu w naszej rzeczywistości (że użyję sobie tej uroczej analogii). Bloków mamy różne rodzaje i praktycznie w każdy możemy dowolnie ingerować (nie licząc tzw. „bedstone’ów”, stanowiących dolną granicę mapy).

I... to właściwie wszystkie sekrety pierwszej, darmowej wersji gry – zwanej teraz Minecraft Classic. Trafiamy do opisanego powyżej świata i w nieskrępowany niczym sposób w ciele równie kanciastego jak całe otoczenie ludzika możemy sobie owe klocki dowolnie układać. Już wówczas dała znać o sobie twórcza część społeczności, konstruująca imponujące swym rozmachem obiekty, jednak prawdziwe szaleństwo rozpętało się wraz z wprowadzeniem edycji Survival.


Artykuł nie jest mój.

Pzdr.


Nie radze 
// swirek1996
PS: Założyciel Serwera.
Elita - PL

Offline

 

#2 2011-05-13 19:43:26

frida22

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-13
Posty: 5
Punktów :   

Re: Magia Klocków - Minecraft

szczerze to nawet go nie przeczytałeś i nie poprawiłeś ; o przykład?

"Sam o Minecrafcie dowiedziałem się z komiksu Penny Arcade (do obejrzenia tutaj)."

w miejscu "tutaj" nie ma odniesienia do linku  ;o oj nie ładnie nie ładnie....
i nie "grom" tylko "grą" (poprawki mile widziane)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.adm.pun.pl www.mroczni-herosi.pun.pl www.wwenitro.pun.pl www.stara-gwardia.pun.pl www.4skme.pun.pl